WordPress – przydatne wtyczki

Stworzenie strony za pomocą platformy WordPress to dobry początek, ale do funkcjonalnej witryny jeszcze daleko. Warto zainteresować się wtyczkami do tego oprogramowania, w szczególności tymi, które wpłyną na SEO. Nie warto oczywiście instalować wszystkiego co znajdziemy, ponieważ może to spowolnić działanie naszej strony. Należy zainstalować tylko te wtyczki, których będziemy faktycznie używać i które okażą się pomocne. Oto krótki opis przydatnych wtyczek.

WORDPRESS SEO by Yoast
To obowiązkowa wtyczka! Powinna być ona zainstalowana jako pierwsza. Nie bez powodu jest najpopularniejszą ze wszystkich wtyczek, bo pozwala na skonfigurowanie chociażby tytułu, opisów, odnośników social media czy linkowania. Dodatkowym plusem jest fakt, że wersja podstawowa jest całkiem darmowa i większości w zupełności wystarczająca.

AKISMENT
Wtyczka bada komentarze pozostawione pod postami. Jest w stanie zweryfikować, czy zostały napisane przez prawdziwą osobę, czy są jedynie zwykłym, bezwartościowym spamem. Te drugie są automatycznie usuwane.

SEO AUTO LINKER
Służy do podlinkowania słów w tekście. Obejmuje linki wewnętrzne i zewnętrzne.

BROKEN LINK CHECKER
Wtyczka rozwiązuje problemy z przekierowaniem 404. Sprawdzanie linków odbywa się zgodnie z naszymi preferencjami. Dostępne opcje pozwalają nam zachować kontrolę nad bezwartościowymi linkami.

Pozostałe przydatne wtyczki:

Imsanity – automatyczne skalowanie obrazów
Jetpack – obserwowanie danych statystycznych strony
WP- Post Views – określanie popularności konkretnych postów

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz