Lista najpopularniejszych seo mitów

Pozycjonowanie… mitów na ten temat są tysiące. Najwyższy czas je obalić! Poniżej przedstawimy Wam najpopularniejsze mity dotyczące SEO.

1. Seo = pozycjonowanie
Największy mit badanej dziedziny. Seo to optymalizacja strony, która powinna być przeprowadzona na samym początku. Ma za zadanie sprawić, że strona będzie funkcjonalna, przyjazna czytelnikowi i robotom wyszukiwarki. Jest to wstęp do pozycjonowania strony, które ma na celu zdobycie wysokiej pozycji strony.

2. Słowa kluczowe
Czy powinny być one maksymalnie dopasowane i sztywne? Niekoniecznie. Tekst naszpikowany takimi wyrazami od razu zostanie wyłapany przez Pandę. Liczy się ogólny temat tekstu i jego wartość.

3. Linki
Obok słów kluczowych to linki są najważniejsze w pozycjonowaniu – MIT. Możliwe, że kiedyś to działało. Teraz najważniejszy jest content marketing, czyli wartościowe treści.

4. Meta Description
Meta Description to krótki opis strony, który właściwie nie wpływa na pozycję. Nie warto więc zapychać go słowami kluczowymi. Ważne, aby opis był na tyle dokładny i atrakcyjny, by przyciągał potencjalnego klienta.

5. Wyniki wyszukiwania
Która pozycja w wyszukiwarce jest znacząca? Większość postawiłaby na pierwsze trzy miejsca. Prawdą jest, że czytelnik „przedziera” się przez pierwsze trzy strony wyników, a później jego motywacja maleje. Najczęściej zagląda do wyników na pierwszej stronie, jednak nie do pierwszych trzech miejsc.

6. Pozycjonowanie tylko z WordPressem
Aby dobrze wypozycjonować stronę z WordPressem niezbędna jest znajomość odpowiednich wtyczek. Efekt ten możemy uzyskać jednak dzięki skutecznej optymalizacji.

7. Kupowanie pozycji
Wiele osób jest przekonanych o tym, że pozycję w wyszukiwarce można sobie po prostu kupić, a pozycjonowanie to tylko przykrywka. Nie jest to prawdą. Pozycji nie można kupić.

8. Reklamy Google Adwords
Wielu jest przekonanych, że wykupienie takiej reklamy poprawia pozycję w wyszukiwarce. Nie ma to nic wspólnego z prawdą. Reklama nie wpływa na pozycję.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz