Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego od kuchni

O pozycjonowaniu sklepu internetowego już pisaliśmy, ale dość ogólnie. Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć ten temat obszerniej. Wszyscy zgodnie musimy przyznać, że nasze biznesy w znacznej mierze przenoszą się do Internetu. Sprzedaż bezpośrednia jest o wiele bezpieczniejszą opcją. Nasze społeczeństwo jednak patrzy na wygodę i ogólną dostępność usług. Firma bez odnośnika internetowego właściwie nie istnieje. To samo tyczy się sklepów. Jedynie małe, osiedlowe sklepiki pozostają wierne tradycji, chociaż często szukają już swojego miejsca w sieci np. na facebooku. Jak więc sprawić, żeby nasz sklep internetowy był widoczny i przyjazny klientowi?

NAGŁÓWKI
Warto pamiętać, że SEO to przede wszystkim unikalna treść. Tyczy się to także wszelkich nazw produktów, podstron, menu itd. Kreatywność jest więc obowiązkowa! To prawda, że ciężko stworzyć nową nazwę dla podstrony, gdy w obiegu krążą inne, jednak nowa może zapewnić nam wysoką pozycję. Warto? Warto!

OPIS
Należy zwrócić uwagę na opisy produktów, które wystawiamy. Oczywiście, powinny być one wyczerpujące, ale także unikatowe. Ważne, aby nie powtarzały się w identycznej wersji w innych opisach. Najlepiej przygotować jeden pełny, dłuższy opis, który dostępny będzie w podstawowej wersji produktu. Jeśli będzie on potrzebny na innej podstronie należy go lekko odmienić, np. skrócić, uogólnić czy pokazać więcej zalet. Dotyczy to także umieszczania naszych produktów na różnego rodzaju stronach porównujących ceny. Pamiętajmy, że opis produktu to nie tylko fizyczne parametry i zdjęcie. Wartościowe treści to nasz klucz do wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Sklep internetowy daje nam szerokie pole do popisów, więc nie rezygnujmy z tej szansy.

OPINIE
Co robicie przed zakupem jakiegoś produktu przez Internet, a nawet drogą tradycyjną? Pytacie innych o opinię! Dlaczego więc opcji dodawania komentarzy nie posiada znaczna liczba sklepów internetowych? Klienci są wymagający, a opinie tylko potwierdzą wartość produktu. Nie obawiaj się negatywnych opinii. Sieć ma to do siebie, że wszystko możesz w niej umieścić, ale także możesz usunąć. Wszystko będzie więc pod Twoją kontrolą.

STRUKTURA
W tej kwestii polecamy prostotę. Znalezienie konkretnego produktu na stronie, która posiada milion podstron jest bardzo trudne. Twórz konkretne, logiczne kategorie. Niech nie znajdują się w nich produkty „z przypadku”. Nie zapomnij o umieszczeniu w widocznym miejscu okienka do wyszukiwania, które będzie bardzo pomocne dla zniecierpliwionych klientów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz