Technicznie czy kreatywnie? Połącz swoje SEO działania!

Pozycjonowanie to działania wielotorowe, które mocno wydłużają się w czasie. Pozycjonerzy mogą podchodzić do tego zadania na wiele sposobów. Jedni są zwolennikami technicznych rozwiązań, inni natomiast cenią sobie oryginalność i kreatywność, uciekając się do nowatorskich technik pozycjonowania. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, warto jednak połączyć te drogi, aby efekt był naprawdę spektakularny. Jak pozycjonować stronę zarówno technicznie, jak i kreatywnie?

Poznaj podstawy
Najważniejszą zasadą jest ogólna znajomość funkcjonowania stron internetowych w wyszukiwarce Google. Taką wiedzę powinna posiadać każda osoba posiadająca własną stronę w sieci. Dopiero na takich fundamentach możemy budować naszą dalszą naukę. Uczyć powinniśmy się od najlepszych, dlatego warto uczestniczyć w licznych szkoleniach organizowanych zarówno przez Google, jak i przez specjalistów z dziedziny.

Pozbądź się ograniczeń
Uczestniczenie w szkoleniach to jednak nie wszystko, a w swojej pracy musimy wykorzystywać także własne, niepowtarzalne pomysły. Musimy więc pozbyć się wszelkich ograniczeń i spróbować nowych rozwiązań. W sieci znajdziemy wiele pomysłów na kreatywne działania SEO. Warto jednak pamiętać, aby każde działania kontrolować. Musimy na bieżąco śledzić statystyki i minimalizować szkody. Jeśli widzimy, że nasze rozwiązania nie sprawdzają się, miejmy odwagę się do tego przyznać i zmienić swoją drogę. Niech jednak nas to nie ogranicza. Nie popełnia błędów tylko ten, kto niczego nie robi. Musimy więc odnaleźć w sobie pokłady kreatywności i połączyć je z wiedzą techniczną.

Na co zwrócić uwagę?
Wielu z Was będzie zastanawiało się, co zrobić na początku swojej drogi. Jakie działania podjąć i na co powinniście zwrócić uwagę. Na samym początku warto rozpocząć od strony technicznej pozycjonowania. Skupiamy się wtedy na strukturze naszej strony, tworzymy meta tagi oraz mapę strony. Ważne na tym etapie jest także linkowanie wewnętrzne. Warto poznać różnicę między linkowaniem wewnętrznym oraz zewnętrznym, dlatego odsyłamy Was w tym temacie do naszych pozostałych artykułów. Działania kreatywne będą należały do tych przyjemniejszych. Jednym z zadań będzie ustalenie słów kluczowych, tworzenie oryginalnych tekstów i ich optymalizacja. Musimy pamiętać także o optymalizacji zdjęć oraz układzie graficznym strony.

Dzięki zastosowaniu działań technicznych i kreatywnych w swojej pracy szybko zauważymy zwiększoną liczbę odbiorców oraz wyższą pozycję witryny w wyszukiwarce. Warto rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem od technicznej, podstawowej wiedzy, a do niej dodać oryginalne i kreatywne rozwiązania. Nie bójcie się eksperymentować i dążyć do celu- łączcie pozycjonowanie techniczne i kreatywne.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz