Teksty SEO – Poradnik dla Początkujących

W pozycjonowaniu stron internetowych bardzo ważną rolę odgrywają wartościowe treści. Możemy zadać sobie pytanie: wartościowe to znaczy jakie? Pożądane są treści oryginalne, niepowtarzalne, ciekawe i zaskakujące naszych odbiorców. Dzięki takim tekstom nasza strona będzie traktowana jako ekspercka, a także zyska wysoką pozycję w wyszukiwarce. Dzisiaj opowiemy, jak tworzyć takie treści.

Pamiętaj o odbiorcy

Podstawowa zasada SEO mówi o tym, że tworzymy nasze strony internetowe dla naszych odbiorców. Czytać i przeglądać będą ją ludzie, którzy zainteresowani są daną tematyką. W związku z tym nasze teksty powinny być napisane przystępnym językiem. Warto posługiwać się fachową terminologią, ponieważ dzięki temu z zewnątrz będziemy wyglądać na ekspertów w swojej dziedzina. Jednak, aby wszyscy zrozumieli nasz przekaz możemy na naszej stronie umieścić słownik podstawowych pojęć, aby nawet początkująca osoba mogła z naszych treści korzystać.

Nie przesadzaj

Odpowiedni dobór słów kluczowych jest niezwykle ważny podczas pozycjonowania stron internetowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że naszą stronę czytają ludzie z krwi i kości, a nie jedynie roboty Google. Dlatego też, nasze teksty nie mogą być zapchane frazami i słowami kluczowymi, przez które tekst stanie się nieczytelny i niezrozumiały. Musimy pamiętać o słowach kluczowych, jednak nie powinny one przeważać nad sensem treści.

Postaw na oryginalność

Niezwykle ważną zasadą jest oryginalność naszych tekstów. Twórzmy teksty nowe, ciekawe, interesujące naszych odbiorców. Unikajmy kopiowania opisów produktów czy wzorowania się na układzie treści. Inspirowanie się twórczością innych to jedno, jeśli jednak stworzymy teksty zbyt podobne do konkurencji, nasza strona będzie z marszu uznana za gorszą bądź po prostu za plagiat. Warto poświęcić czas i sięgnąć do własnych pokładów kreatywności, aby stworzyć coś wyjątkowego.

Zadbaj o szczegóły

Teksty SEO to nie tylko ciekawa treść ze słowami kluczowymi. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia techniczna tekstu. Ważne są chwytliwe nagłówki, odpowiednio rozmieszczona treść, zwięzłe akapity i zrozumiałe podsumowanie treści. Zadbajmy o to, aby nasza strona była spójna wizerunkowo pod kątem czcionek, wielkości czy kolorystyki. Początkującym te kwestie mogą wydawać się błahe, jednak na dłuższą metę odbiorcy mocno przykładają do tego uwagę.

Jeśli chcesz zacząć tworzyć teksty pod SEO musisz pamiętać o tym, że piszesz do ludzi, więc musisz dostosować do nich swoje słownictwo. Postaw na oryginalność i prawdziwą kreatywność, a odbiorcy na pewno docenią Twoje starania.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz