4 kroki do osiągnięcia sukcesu w content marketingu

Tworzenie wartościowych treści jest niezwykle wymagające. Sytuacja przedstawia się bardzo źle, gdy treści te nie cieszą się takim zainteresowaniem, na jakie liczyliśmy. Inwestycja w content marketing to duże przedsięwzięcie. Warto wiedzieć, jak nie zaprzepaścić takiej szansy i osiągnąć sukces.

1. Burza mózgów

Warto przed rozpoczęciem tworzenia planu treści porozmawiać o tym ze współpracownikami. Można zastanowić się nad tym po co tworzymy wartościowe treści, czemu mają one służyć, jaką powinny przyjmować formę oraz jakie kontakty chcemy utrzymywać z klientem. Tak ustalona wspólnie strategia nie tylko zbliży do siebie zespół, ale także pozwoli na jednolite działania na wszystkich frontach. Uporządkowanie powyższych kwestii zapewni spójną komunikację z klientem.

2. Inspiracje

Tworzenie wartościowych treści to nie tylko sam proces ich tworzenia. Warto rozpocząć go już na etapie szukania inspiracji do tekstów. Możemy posiłkować się różnymi źródłami. Do naszej dyspozycji są strony z listą najciekawszych tematów czy strony konkurencji. Oczywiście nie chodzi o kopiowanie tego, co pisze konkurencja, ale inspirowanie się tematyczne i przedstawianie swoich opinii. Możemy także skorzystać z pomocy klientów i czytelników, prosząc ich o wypełnienie ankiety, dzięki której dowiemy się jakich informacji szukają, co ich najbardziej interesuje lub z czym sobie nie radzą..

3. Współpraca

Warto pomyśleć także o współpracy z innymi specjalistami z naszej dziedziny. Gościnny wpis czy specjalistyczny wywiad będą zawsze ciekawym akcentem między artykułami poradnikowymi. Co więcej, druga strona z pewnością udostępni opisany materiał na swojej stronie, dzięki czemu większa liczba osób dowie się o naszej firmie.

4. Publikacja

Jeśli tworzysz wartościowe treści na firmowego bloga pamiętaj, aby umieszczać w nich słowa- klucze. Dzięki temu artykuły będzie można łatwiej odnaleźć w sieci. Możemy także udostępniać je na naszych portalach społecznościowych.

Sukces w content marketingu to nie tylko ciekawe treści. Nasze artykuły muszą być interesujące, na czasie. Ponadto warto publikować je w wielu miejscach i tworzyć je z innymi specjalistami, którzy także je udostępnią. Nie możemy zapomnieć o doskonaleniu treści pod kątem pozycjonowania, bo tylko dzięki temu tekst będzie miał szanse prawdziwie zaistnieć.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz