Zwiększ zasięg i zyskaj większy ruch na stronie!

Pozycjonowanie to nie tylko słowa kluczowe i wysoki wynik w wyszukiwarce. Są to oczywiście nasze cele, ale musimy dojść do nich małymi kroczkami. Na początku chcemy, aby nasze treści trafiły dokładnie tam, gdzie znajdują się nasi odbiorcy. Przygotowując swoją markę do działań marketingowych musimy koniecznie określić naszą grupę docelową. Może się ona z czasem zmieniać, dlatego koniecznie należy uaktualniać nasze dane i sprawdzać, gdzie jeszcze znajdują się nasi odbiorcy.

Kluczem do uzyskania powyższych informacji jest zwiększenie zasięgu naszych działań. Jeśli to uda nam się osiągnąć, dotrzemy do nowych odbiorców, a tym samym zwiększymy ruch na stronie i zyskamy wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Jak zwiększyć zasięg?

1. Strona www musi być twoją mocną stroną
Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na optymalizację strony. Należy zadbać o komunikatywne nagłówki, przystępne opisy, estetyczną szatę graficzną i jasne, czytelne podstrony. Dzięki temu odbiorca będzie chciał eksplorować naszą stronę i zajrzeć w każdy jej kąt. Wystarczy dodać do tego ciekawą treść, a przypadkowy odbiorca na pewno stanie się naszym stałym odwiedzającym.

2. Udzielaj się w sieci
Jeśli chcesz dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, musisz się pokazać. Dobrym pomysłem jest udzielanie się na forach tematycznych czy współpraca z innymi specjalistami. Dzięki temu możesz zaprezentować się z jak najlepszej strony, zyskać reputację i odsyłać do własnych treści. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić. Linkowanie na prawo i lewo nie wygląda dobrze i jedynie odstrasza.

3. Aktualizuj treści
Ważne jest, aby treści na twojej stronie pojawiały się regularnie i aby zawierały w sobie ciekawe rozwiązania. Jeśli nie masz pomysłu na artykuł zachęcamy do stworzenia listy ciekawych tematów, śledzenia konkurencji i słów kluczowych w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu możemy zainspirować się nowymi tematami oraz wykorzystać dotychczasowe artykuły do tworzenia nowych, wartościowych treści. Regularność w SEO to podstawa.

4. Bądź rozpoznawalny
Wypracuj swój własny styl i staraj się, aby był on charakterystyczny w wynikach wyszukiwania. Chwytliwe nagłówki, wykorzystywanie synonimów i odpowiedzi na pytania to świetne sposoby na to, aby więcej osób dowiedziało się o twojej marce.

Powyższe pomysły to jedynie kropla w morzu pomysłów, jakie posiadamy na zwiększenie zasięgu. Jeśli czujesz, że twoja marka wciąż nie jest znana, chętnie pomożemy ci w zwiększeniu zasięgu, a tym samym wygenerowaniu nowego ruchu na stronie. Stąd niewiele dzieli nas od wysokich pozycji w wyszukiwarce i prawdziwych sukcesów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz