Pozycjonowanie – za co właściwie płacę?

Wiele razy wspominaliśmy o niewystarczającej wiedzy naszych klientów na temat pozycjonowania. Przeszkadza to nie tylko tym, którzy pracują nad stroną, ale także samym zleceniodawcom. Nie ma nic gorszego niż decydowanie się na usługi pozycjonowania, nie mając o tym zielonego pojęcia.

Wiadomo, że priorytetem dla klienta jest wysoka pozycja w wyszukiwarce Google. Warto jednak wiedzieć, za co dokładnie płaci się pozycjonerowi.

Praca pozycjonera rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej analizy konkurencji. Musi więc pobudzić w sobie kreatywność i postarać się o chwytliwe hasła i słownictwo, które będzie charakterystyczne właśnie dla Twojej firmy.

Następnie musi zająć się doborem słów kluczowych. Zależą one oczywiście od branży, zasięgu i wykonywanych usług, dlatego pozycjoner powinien jak najlepiej poznać firmę, dla której pracuje. To dzięki słowom kluczowym nasza strona, a także sam komunikat trafi prosto do zainteresowanych.

Ponadto pozycjoner przyjrzy się dokładnie naszej stronie internetowej. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego ważne jest wskazanie słabych stron witryny, a następnie praca nad jej ulepszeniem. Klient oglądający perfekcyjnie przygotowaną stronę będzie skłonny bardziej zaufać właśnie tej firmie.

Kolejnym etapem jest zdobywanie linków prowadzących do strony. Pisaliśmy o tym wiele razy, więc po szczegóły odsyłamy do starszych artykułów. Najważniejsza wskazówka – linkować powinni tylko doświadczeni pozycjonerzy.

Na koniec – analiza. Praca pozycjonera to nie jednorazowa usługa. Musi on stale monitorować zmiany pozycji, a także monitorować działania konkurencji. Dzięki temu będzie obserwował na przykład czy klient znajduje na stronie to czego szuka i czy strona ma trafne słowa kluczowe

Na sukces w pozycjonowaniu trzeba długo czekać, dlatego wskazana jest cierpliwość. Wyniki optymalizacji i pozycjonowanie nie są widoczne od razu, ale warto zainwestować pieniądze i czekać, aż nasza strona znajdzie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwarki.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz