Działania SEO na stronie internetowej – jak tego nie zepsuć?

W sieci znajdziemy mnóstwo stron internetowych. Na ocenę strony internetowej składa się wiele czynników. Nie może ona jednak istnieć bez swoich odbiorców. Powinno być ich wielu i powinni być oni zaangażowani w markę. Dzięki odpowiedniemu prowadzeniu strony możemy zyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce, a także nowych odbiorców. Jakie działania na stronie prowadzić, a jakich unikać?

Działania, które musisz wprowadzić:

  1. Zadbaj o odpowiednią jakość tekstów

Powinny być one oryginalne, ciekawe i pełnowartościowe. Niedozwolony jest plagiat. Teksty powinny zawierać wiele konkretnych słów kluczowych, dzięki czemu ich wyszukanie będzie łatwiejsze. Staraj się tworzyć teksty kreatywne, czyli takie, które wyróżnią Cię od konkurencji.

  1. Optymalizuj nagłówki

To one zachęcają odbiorcę do dalszego eksplorowania strony. Chwytliwy nagłówek gwarantuje nam zaangażowanie użytkownika. Pamiętaj, aby wplatać w nie również słowa kluczowe.

  1. Pamiętaj o linkowaniu

Umieszczając swoje teksty na zewnętrznych stronach koniecznie dodaj do nich odnośniki. Staraj się także rozpowszechniać swoje artykuły w jak największej liczbie miejsc.

  1. Techniczna strona

Pamiętaj o odpowiednim adresie strony i podstron. Powinny być one krótkie i proste. Koniecznie umieść  krótki opis swojej strony. Roboty Google patrzą także na takie aspekty jak pozycjonowanie lokalne. Skorzystaj więc z możliwości stworzenia własnej, lokalnej wizytówki firmy.

Działania, których lepiej unikać:

  1. Grafika ponad tekst

Ilustracje czy infografiki idealnie sprawdzą się do urozmaicenia bloku tekstowego. Nie może być ich jednak zbyt wiele. Warto stosować je jedynie jako urozmaicenie, a nie główny przekaźnik informacji.

  1. Zbity tekst

Dużym błędem jest także umieszczenie na stronie całego bloku tekstowego bez wyraźnego podziału na akapity, bez podsumowania czy przykładów. Odbiorcy nie będą chcieli skupić się na zawartości bloku, ponieważ utrudni im to przyswajanie treści.

  1. Ukryte linki

Jest to błąd, którego nie powinno się popełniać. Wadliwe linki czy nawet ukryte linki nie należą do white hat seo, dlatego nie powinniśmy stosować tych technik.

Pamiętaj, że pozycjonowanie to zespół działań. Istnieje wiele technik, ale nie wszystkie są skuteczne bądź dozwolone. Korzystaj ze sprawdzonych sposobów pozycjonowania, urozmaicaj je bezpiecznymi nowościami bądź skorzystaj z pomocy profesjonalisty.