SEO a content- jak je połączyć?

Pozycjonowanie to zespół działań, których celem jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji przez stronę w wynikach wyszukiwania. Działania te w zależności od pozycjonera są zróżnicowane. Niektórzy specjaliści skupiają się jedynie na technicznej stronie pozycjonowania, inni zaś czerpią z kreatywnych działań promocyjnych. Kluczem do sukcesu jest łączenie tych dwóch stron. Najlepiej w osiągnięciu sukcesu pomoże content marketing. Jak go włączyć w działania SEO?

Czym jest content marketing?

Jest to pewna strategia promocyjna, której celem jest pozyskanie jak największej liczby stałych odbiorców. Strategia ta polega w głównej mierze na tworzonym tekście i możemy podzielić ją na trzy etapy. Po pierwsze musimy stworzyć ciekawy, atrakcyjny tekst. Następnie musimy określić naszą grupę docelową oraz zadbać o to, aby tekst trafił właśnie do niej. Ostatnim etapem jest pielęgnacja powstałej relacji i zaufania klienta. Jak małymi krokami przejść tę drogę?

  1. Zadbaj o jakość publikowanych treści

Powinny być to teksty wysokiej jakości i o różnorodnej tematyce dotyczące naszej branży. Warto zadbać o odbiorcę dostarczając mu informacje w różnej formie. Mogą być to grafiki, prezentacje, ebooki i inne. Tekst powinien być specjalistyczny, ale zachowany w lekkim tonie, aby każdy mógł go zrozumieć.

  1. Techniczna strona tekstu

Zadbaj także o techniczne aspekty pozycjonowania. Kluczowe są tutaj odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Tekst powinien być nim zasycony, jednak nie przesycony. Musimy pamiętać, że piszemy do zwykłego człowieka, który chce się od nas dowiedzieć pewnych informacji. W tekstach możemy korzystać także ze szczegółowych słów kluczowych, dzięki którym tekst będzie barwniejszy i jednocześnie trafi do szerszego grona odbiorców.

  1. Kontroluj tekst

Po opublikowaniu dobrego jakościowo tekstu musimy pamiętać o jego ciągłej kontroli. Musimy monitorować jego widoczność w sieci i zainteresowanie odbiorców. Dzięki temu możemy szybko reagować, jeśli tekst nie spełnia naszych oczekiwań w wynikach wyszukiwania. Odpowiednia kontrola statystyk umożliwia sprawną korektę działań.

  1. Dbaj o linki

Umieszczanie swoich tekstów na różnorodnych stronach zewnętrznych to świetny sposób łączenia content marketingu z pozycjonowaniem. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim umieszczaniu odnośników. Nieaktywne bądź błędne linki nie pomogą w takich okolicznościach.

Tekst jest podstawą działań content marketingowych. Możemy je skutecznie łączyć z efektownym pozycjonowaniem. Na każdym etapie działania musimy pamiętać o jakości tekstu, jego odpowiedniej optymalizacji oraz dystrybucji do grupy docelowej. Na koniec zadbaj o atrakcyjne promocje dla klientów i spraw, aby pozostali z Tobą na dłużej.