Specjalista ds. pozycjonowania- co powinien umieć?

Specjaliści różnią się między sobą. Różni ich zaangażowanie, profesjonalizm, doświadczenie, a także kontakt z klientem. Nie od razu każdy stał się specjalistą. Każdy miał za to kiedyś swój pierwszy raz. Jeśli nie chcesz stawiać samodzielnie pierwszych kroków w pozycjonowaniu, skorzystaj z pomocy specjalisty ds. pozycjonowania.

Czym jest pozycjonowanie?
Pozycjonowanie to działania, dzięki którym nasza strona powinna znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Są to jednak działania wielowymiarowe, na które musimy poświęcić dużo czasu i być cierpliwi.

Czym zajmuje się pozycjoner?
Specjalista ds. pozycjonowania systematycznie wdraża etapowe rozwiązania. Kontroluje on statystyki i odpowiednio modyfikuje swoje działania. Następnie monitoruje efekty, aby w krytycznych momentach zmienić strategie. Efektem powinna być wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania.

Najważniejsze kroki
Każdy pozycjoner ma indywidualne podejście do projektu. To niezwykle ważne, ponieważ w różnych projektach mamy różne strategie. Są jednak różnorodne działania, które każdy pozycjoner powinien znać:
-dobranie skutecznych słów kluczowych
-optymalizacja strony pod kątem wygody przeglądania
-tworzenie wersji mobilnych strony
-pozyskiwanie naturalnych linków
-znajomość wytycznych z zakresu optymalizacji i pozycjonowania Google
-planowanie działań content marketingu
-pozycjonowanie lokalne
-tworzenie treści pod kątem mediów społecznościowych
-skuteczne wykorzystywanie dostępnych analiz i statystyk
-analizowanie działań konkurencji
-tworzenie zaplecza SEO

Powyższe działania to absolutny must have każdego pozycjonera. Praca ta wymaga ponadto stałego monitorowania zmian algorytmów Google. Wyszukiwarka jest coraz bardziej czuła na sztuczną ingerencję, dlatego należy stale doskonalić swoje techniki i śledzić zalecenia Google.

Na koniec musimy pamiętać, że indywidualne podejście do projektów jest najważniejsze. W związku z tym działania różnych pozycjonerów będą się od siebie różniły. Podstawy powinien znać każdy, a to jaką strategie wybierze zależy tylko od niego. Znajomość podstawowych haseł pomoże klientowi w rzeczowej rozmowie z pozycjonerem. Jeśli czeka Cię taka w Nowym Roku- przygotuj się!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz