Skuteczny marketing- poznaj sprawdzone narzędzia pozycjonera!

Na co dzień wykonujemy wiele działań z zakresu szeroko rozumianego pozycjonowania. Ustalamy słowa kluczowe, śledzimy poczynania konkurencji, dbamy o naturalne linki, optymalizujemy strony internetowe i przeprowadzamy ich audyt. Nasza praca jednak nie byłaby efektywna, gdyby nie szereg narzędzi, z których na co dzień korzystamy. Jakie z nich sprawdzają się najlepiej?

Czy Twoja strona działa poprawnie?

Aby ocenić poprawność strony internetowej możemy skorzystać z SEO Site Check Up. Jest to niezwykle prosta aplikacja. Wystarczy wkleić adres strony, która jest następnie analizowana. Program pokaże nam, które elementy sprawują się świetnie oraz te, które są niefunkcjonalnie i wymagają optymalizacji. Ponadto, w programie znajdziemy wskazówki, dzięki którym w szybki sposób naprawimy zastane błędy. Jeśli szukasz prostego i szybkiego narzędzia do oceny własnej strony koniecznie skorzystać z SEO Site Check Up.

Writing czy Copywriting?

Teksty przygotowywane dla naszych czytelników muszą być przede wszystkim oryginalne i wartościowe. W nowym roku warto postawić sobie tego typu treści jako postanowienie noworoczne i codziennie pracować nad swoim pisarskim warsztatem. To jednak nie wszystko. Teksty powinny być przygotowane także pod kątem pozycjonowania, a w tym może nam pomóc BuzzSumo. Jest to narzędzie, które wygeneruje nam najczęściej czytane i udostępniane posty. Dzięki temu w szybki sposób zbierzesz inspiracje do kolejnych tekstów, także podejrzysz taktykę konkurencji.

Poznaj opinię innych

Każda marka działająca w sieci powinna regularnie śledzić opinie o swoich produktach. To, co mówi się o nich w mediach społecznościowych, na forach czy w opiniach jest niezwykle ważne pod kątem promocji marki. Dzięki aplikacji Brand24 możemy w prosty sposób dowiedzieć się, jakie emocje względem naszej marki posiadają klienci. Mogą być to emocje pozytywne, negatywne bądź neutralne. Warto wiedzieć, co w sieci o nas piszczy.

Słowa kluczowe- istotne w twoich działaniach

Ustalanie słów kluczowych należy do podstawowych działań pozycjonerów. Aby słowa te były trafione, a jednocześnie skuteczne warto skorzystać z pomocy odpowiednich narzędzi naprowadzających. Możemy skorzystać z planera słów kluczowych Google Adwords oraz Wordtracker. To sprawdzone narzędzia, które świetnie sprawdzą się przy każdej kampanii.

W naszej codziennej pracy możemy korzystać także z bezpłatnych baz narzędzi seo. Znajdziemy w nich różnorodne aplikacje i programy, które mogą sprawić, że nasze działania będą bardziej skuteczne i efektowne.