Skuteczny marketing- poznaj sprawdzone narzędzia pozycjonera!

Na co dzień wykonujemy wiele działań z zakresu szeroko rozumianego pozycjonowania. Ustalamy słowa kluczowe, śledzimy poczynania konkurencji, dbamy o naturalne linki, optymalizujemy strony internetowe i przeprowadzamy ich audyt. Nasza praca jednak nie byłaby efektywna, gdyby nie szereg narzędzi, z których na co dzień korzystamy. Jakie z nich sprawdzają się najlepiej?

Czy wiesz, gdzie rozglądać się za backlinkami?

Majestic to narzędzie SEO, które w zasadzie robi jedną rzecz i robi to dobrze. Majestic specjalizuje się w linkach zwrotnych (backlinki). Tak więc w Majestic nie znajdziesz miesięcznej liczby wyszukiwań, śledzenia pozycji, audytów technicznych na stronie / technicznych SEO, ani organicznych danych o ruchu. Jeśli szukasz pełnego zakresu wskaźników SEO, potrzebujesz więcej niż Majestic. Jeśli jednak chodzi o backlinki – nie rozczarujesz się, stawiając właśnie na to narzędzie. Majestic daje dostęp do wielu raportów, wizualizacji i analiz, które pokazują silny profil linku zwrotnego.

Obszerne informacje zwrotne dostarczane przez Majestic mogą przynieść korzyści Twojej organizacji na wiele sposobów. Dane i analizy Majestic mogą pomóc:

 • Poprowadzić działania SEO tak, aby zwiększyć ruch z wyszukiwarek,
 • Analizować konkurentów i porównywać się z nimi,
 • Znaleźć możliwości do współpracy z witrynami,
 • Dowiedzieć się, których witryn należy unikać.

Konkurencyjne narzędzie o podobnym zastosowaniu, bo również tematycznie skupione wokół tematu linków zwrotnych to Ahrefs. W zasadzie jest to dobrze znany zestaw narzędzi do backlinków i analizy SEO.

Wyróżnia go:

 • jedna z największych baza linków,
 • ogromny indeks,
 • wysoka szybkość aktualizacji indeksu.

Na stronie narzędzia można znaleźć informacje na temat tego, że dbają o to, by stale aktualizować wszystkie algorytmy, aby zapewnić klientom najświeższe i najbardziej aktualne dane linków zwrotnych. Oprócz tego starają się podążać za wszystkimi nowymi tendencjami w świecie SEM i SEO, aby upewnić się, że tendencje te znajdują odzwierciedlenie w nowych funkcjach Ahrefs.

Czy Twoja strona działa poprawnie?

Aby ocenić poprawność strony internetowej możemy skorzystać z SEO Site Check Up. Jest to niezwykle prosta aplikacja. Wystarczy wkleić adres strony, która jest następnie analizowana. Program pokaże nam, które elementy sprawują się świetnie oraz te, które są niefunkcjonalnie i wymagają optymalizacji. Ponadto, w programie znajdziemy wskazówki, dzięki którym w szybki sposób naprawimy zastane błędy. Jeśli szukasz prostego i szybkiego narzędzia do oceny własnej strony koniecznie skorzystać z SEO Site Check Up.

Writing czy Copywriting?

Teksty przygotowywane dla naszych czytelników muszą być przede wszystkim oryginalne i wartościowe. W nowym roku warto postawić sobie tego typu treści jako postanowienie noworoczne i codziennie pracować nad swoim pisarskim warsztatem. To jednak nie wszystko. Teksty powinny być przygotowane także pod kątem pozycjonowania, a w tym może nam pomóc BuzzSumo. Jest to narzędzie, które wygeneruje nam najczęściej czytane i udostępniane posty. Dzięki temu w szybki sposób zbierzesz inspiracje do kolejnych tekstów, także podejrzysz taktykę konkurencji.

Chcesz pisać doskonałe treści? Te narzędzia mogą Ci się bardzo przydać!

Pierwszym, o jakim warto wspomnieć jest Surfer. Surfer to szybki, ale niezwykle dokładny sposób na uzyskanie porady w SEO najbardziej wartościowej, bo opartej na danych. Narzędzie to pobiera dane i przedstawia je w taki sposób, aby zrozumiał je nawet początkujący SEO.

Dzięki korzystaniu z Surfera stworzysz lepsze treści niż konkurenci, gdyż metodologia tego narzędzia jest oparta na danych w czasie rzeczywistym. Surfer zapewnia kluczowe informacje w tym wskazuje na czynniki wpływające na jakość contentu jak np:

 • doskonała gęstość słów kluczowych,
 • popularne słowa kluczowe,
 • zalecana długość artykułów,
 • wiele więcej.

Z pomocą tego narzędzia będziesz mógł tworzyć wyjątkowe treści, które przewyższą te generowane przez konkurencję, niekorzystającą z Surfera.

Innym interesującym narzędziem z punktu widzenia tworzenia treści jest LanguageTool. Kto z tego skorzysta? Redaktorzy, korektorzy i firmy – chodzi bowiem o naprawdę potężne rozwiązanie gramatyczne. LanguageTool jest otwartym programem do korekty online typu open source, który wyszukuje i rozwiązuje problemy gramatyczne i stylistyczne w swoich pracach pisemnych.

Co więcej, potrafi sprawdzić gramatykę wielu języków, takich jak np:

 • angielski,
 • hiszpański,
 • francuski,
 • niemiecki,
 • polski,

Ten szerszy zakres umożliwia wykrywanie błędów i problemów, których inne programy korekty mogą nie wykryć. LanguageTool ma również dostosowywany słownik, w którym użytkownicy mogą dodawać słowa, których często używają, ale niekoniecznie są tymi, które znajdują się w tradycyjnym słowniku. LanguageTool ma rozszerzenia przeglądarki dla Google Chrome i Mozilla Firefox, a także skróty klawiaturowe, które znacznie przyspieszają korektę.

Poznaj opinię innych

Każda marka działająca w sieci powinna regularnie śledzić opinie o swoich produktach. To, co mówi się o nich w mediach społecznościowych, na forach czy w opiniach jest niezwykle ważne pod kątem promocji marki. Dzięki aplikacji Brand24 możemy w prosty sposób dowiedzieć się, jakie emocje względem naszej marki posiadają klienci. Mogą być to emocje pozytywne, negatywne bądź neutralne. Warto wiedzieć, co w sieci o nas piszczy.

Słowa kluczowe- istotne w twoich działaniach

Ustalanie słów kluczowych należy do podstawowych działań pozycjonerów. Aby słowa te były trafione, a jednocześnie skuteczne warto skorzystać z pomocy odpowiednich narzędzi naprowadzających. Możemy skorzystać z planera słów kluczowych Google Adwords oraz Wordtracker. To sprawdzone narzędzia, które świetnie sprawdzą się przy każdej kampanii.

W naszej codziennej pracy możemy korzystać także z bezpłatnych baz narzędzi seo. Znajdziemy w nich różnorodne aplikacje i programy, które mogą sprawić, że nasze działania będą bardziej skuteczne i efektowne.

Znajdź najlepsze słowa kluczowe

Cognitive SEO to ogólnie mówiąc narzędzie dostarczające propozycji słów kluczowych i równocześnie działające jako asystent treści. Można więc stwierdzić, że nie jest to tylko jedno narzędzie, ale raczej rozwiązanie 3 w 1, które łączy w sobie te zaawansowane funkcje:

 • badanie słów kluczowych,
 • analiza rankingowa,
 • optymalizacja treści.

Cognitive SEO jako narzędzie do badania słów kluczowych pomoże Ci zidentyfikować nowe możliwości rankingu oraz tysiące sugestii słów kluczowych i tematów. To narzędzie jest przeznaczone dla każdego marketera, webmastera, pozycjonera, blogera lub autora treści, który potrzebuje aplikacji, która faktycznie przyniesie rezultaty w perspektywie krótko- i długoterminowej. Cognitve SEO to narzędzie, które jest w pełni przejrzyste i rozumie to, jak bardzo ewoluował krajobraz SEO w ostatnich latach.

Czas na analizę ruchu

Do tego niewątpliwie przyda się Semstorm, który (mówiąc ogólnie i prosto) jest oprogramowaniem, które zapewnia gotowe sposoby na podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach za pomocą różnych narzędzi. Niektóre z nich obejmują:

 • marketing treści,
 • badanie słów kluczowych,
 • monitorowanie pozycji,
 • audyt strony internetowej.

Tym samym Semstorm sprawdza się jako możliwość pozwalająca na osiągnięcie kolejnych poziomów w działaniach związanych z SEO.

Narzędzia dla eCommerce – bez granic

Powyżej wymieniliśmy pokrótce kilka narzędzi, które mogą okazać się przydatne w szeroko zakrojonych działań związanych z biznesem w sieci. Do listy najważniejszych należy dodać również rozwiązania oferowane przez Google jak Google Analytics, czy Google Trend.