Blogowanie- co zyska twoja firma?

Wszyscy chcą pisać blogi, tworzyć ciekawe treści i przede wszystkim na tym zarabiać. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ blogi przyciągają wielu użytkowników, a ci anonimowi stają się klientami. Warto, aby twoja firma także postawiła na firmowy blog!

BUDOWANIE RELACJI

Blog to nie tylko tworzenie treści, które zachęci czytelnika do zakupów. Blog jest także miejscem poprzez które budujemy wspólne zaufanie. Klient widzi nasze zaangażowanie, profesjonalne podejście, szacunek do klienta. To wszystko wpływa na naszą reputację w sieci i to, jak jesteśmy odbierani przez klienta. Aby relacja miała pełny wymiar, nie można zapomnieć o interakcji. Komentowanie, wchodzenie w dialog, szybkie odpisywanie na wiadomości prywatne- to wszystko będzie świadczyło o nas jako o firmie. Natomiast ruch na blogu pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie strony.

DROGOWSKAZ

Treści publikowane na naszej oficjalnej stronie firmowej muszą być utrzymane w formalnym tonie i informować o zmianach, ofercie czy aktualnościach. Blog natomiast jest miejscem gdzie możemy się dzielić z czytelnikami naszymi opiniami, eksperckimi komentarzami lub możemy dzielić się wiedzą jaką posiadamy, w formie np. poradników. Dzięki temu klient będzie zdobywał nową wiedzę, będzie bardziej zaangażowany, a to przełoży się pozytywnie na sprzedaż i naszą profesjonalną prezentację.

SEO

Nie można zapomnieć, że wszystkie działania blogowe mają także za zadanie pomóc nam w zdobyciu coraz to wyższej pozycji w wyszukiwarce. Im szerzej będziemy rozpowszechniać nasze artykuły, poradniki czy grafiki, tym więcej linków zwrotnych zyskamy. Blogi często działają na zasadach viral marketingu i jeśli treść jest na wysokim poziomie , klienci na pewno udostępnią nasze materiały angażując w to coraz więcej odbiorców.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz