Jak przygotować grafiki na stronę www?

Warstwa graficzna strony internetowej to niezwykle wrażliwy temat. Z jednej strony chcemy, aby nasze treści były uzupełnione ciekawymi grafikami. Z drugiej strony nie chcemy przeciążać serwera, aby nasza strona wciąż ładowała się błyskawicznie. Jeszcze inni chcą przekazywać informacje w postaci infografik, które nie są idealnym rozwiązaniem pod pozycjonowanie. Jak przygotować grafiki na stronę, aby osiągnąć sukces?

Dopracuj nazwę pliku

W przypadku długiego ładowania się elementów na stronie kluczowe są zwięzłe nazwy grafik. Zwracają na to uwagę przede wszystkim roboty Google. Prosty opis będzie bardziej wartościowy pod kątem pozycjonowania, jeśli dodatkowo będzie zawierał słowo kluczowe. Jednak musimy pamiętać, aby nazwa była konkretna.

Wielkość grafiki

Niezwykle ważny jest czas ładowania strony. Jeśli będzie ona przesycona ciężkimi grafikami, będzie chodziła zdecydowanie wolniej. Warto przed umieszczeniem grafiki na stronie zadbać o jej konwersję, dzięki czemu zmniejszy się jej rozmiar. Pamiętajmy jednak, że obraz nie może być zbyt mały, ponieważ to wpłynie negatywnie na odbiór obrazu przez odbiorcę.

Opis alternatywny

Na stronie ważne jest też to, czego odbiorca nie widzi. W tym przypadku jest to opis alternatywny, który dostępny jest tylko dla robotów Google. Opisujemy w nim zwięźle treść obrazka wykorzystując słowa kluczowe.

Warto testować swoją stronę internetową pod kątem szybkości ładowania się czy walorów estetycznych strony z wieloma grafikami. Metodą prób i błędów możemy dojść do wersji najbardziej nas zadowalającej. Pamiętajmy, że optymalizując  grafiki na stronę najważniejsze będą dla nas:

-szybkość ładowania się elementów i strony

-nazwy grafik

-opis alternatywny

-walory estetyczne

Jeśli będziemy pamiętać o powyższych elementach, nasza strona z pewnością zyska wysoką pozycję w wyszukiwarce.