Strona mobilna- jak optymalizować teksty?

Na co dzień łatwo zauważyć, że coraz częściej używamy urządzeń mobilnych. Dzięki nim robimy szybkie zakupy, wyszukujemy potrzebne informacje, porównujemy ceny produktów, znajdujemy inspiracje i motywacje. Wiele osób poszukuje różnego rodzaju poradników oraz rad dotyczących ich branży.

Każdy wie, że firma powinna posiadać swoją stronę oraz sklep internetowy. Jak je dostosować do urządzeń mobilnych? Co jest ważne prócz strony technicznej? Wartościowa treść. Jej optymalizacja to podstawa przy tworzeniu strony na urządzenia mobilne. Jak przygotować warstwę tekstową?

Krótkie, chwytliwe nagłówki

Wersja mobilna strony wiąże się w dużej mierze z ograniczeniem miejsca na długie slogany. Nagłówki pełnią bardzo ważną funkcję podczas pozycjonowania. Zawierają słowa kluczowe i zwracają uwagę odbiorców. Na urządzeniach mobilnych nie ma możliwości swobodnego odczytywania długich haseł, dlatego musimy tworzyć nagłówki krótkie i treściwe.

Dynamika tekstu

Artykuły i inne treści na stronie mobilnej wcale nie muszą być krótkie, jak w przypadku nagłówków. Jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego przewijania tekstu, dlatego długie wywody nam nie przeszkadzają. Ważne jednak, aby odbiorca mógł z łatwością przejść do interesującego go elementu tekstu. W związku z tym ważne będą wszelkiego rodzaju podtytuły, pogrubienia, wyszczególnienia czy  tematyczne grafiki. Pozwoli to czytelnikowi odnaleźć interesujący go fragment.

Formuj listy

Na małym ekranie świetnie będą przedstawiały się różnego rodzaju wypunktowania. Warto zamiast zwartego bloku tekstowego stosować listy, znaczniki czy myślniki. Odbiorca nie tylko szybciej znajdzie wartościowe dla niego informacje, ale także łatwiej je przyswoi.

Page Speed

Tworząc treści na strony mobilne pamiętaj o tym, że odbiorcy mogą być niecierpliwi. Szybkie ładowanie się strony i jej elementów to podstawa, dlatego warto zainwestować swój czas, aby zoptymalizować grafiki tak, aby nie przeciążały systemu. Pamiętaj także o wzroku czytelnika i dostosuj wielkość czcionki tak, aby odczytywanie tekstu nie stanowiło dla nikogo problemu.

Tworzenie treści na strony mobilne nie musi być trudne i skomplikowane. Wystarczy trzymać się ściśle wyznaczonych zasad, aby nasza strona była często odwiedzana przez użytkowników mobilnych. To trend, który będzie panował wiele sezonów, więc i ty zainwestuj we własną stronę mobilną.