Zamawiasz wykonanie strony internetowej – uważaj!

W sieci jest tak silna konkurencja, że niestety zdarzają się przypadki oszustw. Często boimy się powierzyć wykonanie jakiegoś zadania osobie początkującej w temacie. Nic dziwnego, płacimy i chcemy mieć pewne wyniki. Jednak musimy być bardzo ostrożni, ponieważ gorsi od początkujących twórców stron internetowych są ci, którzy wiedzą dużo i próbują to wykorzystać przeciwko nam.

Uważaj na takie działania!

Zmiany
Pamiętaj, że masz do nich pełne prawo. Niektórzy twórcy zastrzegają w umowach, że kody mogą zmieniać tylko oni lub po zmianie kodu przez kogoś innego wygaśnie gwarancja. Nie dajcie się zwieść. Jeśli zlecacie wykonanie strony to jest to jedynie zlecenie, a wszystko co będzie się działo potem zależy tylko od Was. Nie pozwólcie na to, abyście zapłacili za hermetyczną stronę, na której nic nie możecie zrobić.

Kradzieże
Ważne, aby domena kupiona przez twórcę strony została kupiona właśnie na Twoje nazwisko lub przepisana na Ciebie po skończeniu zlecenia. Pamiętaj, aby zawrzeć to w umowie. Odzyskanie pełnych praw do strony nie jest proste w takiej sytuacji. Niby szczegół, ale wiele zmienia.

Bądź czujny
Stała obserwacja poczynań wykonującego stronę jest konieczna. Warto śledzić to jak strona się tworzy i zmienia oraz jaką ma formę, aby na bieżąco korygować niedoskonałości. Jeśli obejrzycie stronę w ostatecznej formie, może się okazać, że nie spełnia waszych wymagań, a wtedy zmiany będzie trudno wprowadzić. Nie wspominając o nastawieniu twórcy, który nie został doceniony. Kontrolujcie więc to, co się dzieje i od razu dzielcie się swoimi spostrzeżeniami! Taka współpraca na pewno będzie owocna i satysfakcjonująca.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz