Własna strona internetowa- podstawowe informacje

Podjęcie decyzji o założeniu własnej strony internetowej jest jedną z ważniejszych na początku funkcjonowania naszej marki. Obecnie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie firmy, która nie miałaby zaprezentowanej oferty w internecie. Posiadanie strony internetowej jest więc koniecznością naszych czasów. Pojawia się jednak pytanie, czy chcemy wykonać tę stronę samodzielnie czy zlecimy to innej firmie. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja decyzja, musisz znać podstawowe informacje dotyczące stawiania strony.

Trudne początki?
Rozpoczynając zakładanie strony internetowej musimy zapewnić jej domenę i hosting. Domena to inaczej nazwa naszej strony. Musi być ona chwytliwa i rozpoznawalna. Każdy czytelnik naszej strony powinien móc w szybki i prosty sposób zapamiętać tę nazwę i identyfikować ją bezpośrednią z naszą firmą. Na rynku znajdziemy zarówno bezpłatne domeny, jak i płatne. Z doświadczenia polecamy jednak inwestować w swoją markę, ponieważ płatne domeny zawierają wiele przydatnych rozszerzeń. Dobra nazwa strony będzie także pierwszym krokiem do jej pozycjonowania, dlatego warto wymyślić ciekawą i oryginalną nazwę. Następnie musimy ustalić hosting, czyli to, na jakim serwerze będą znajdowały się pliki naszej strony. Wybierając hosting musimy zastanowić się nad tym, co będzie pojawiało się na naszej stronie i jaka moc będzie jej potrzebna.

Wybierz najlepszą opcję
Wciąż wiele osób zastanawia się nad tym, co powinno się umieszczać na firmowych stronach internetowych. Wszystko zależy od tego jaki jest cel naszej strony oraz nasze zaangażowanie w regularne aktualizowanie strony. Na firmowej stronie internetowej powinniśmy zawrzeć przede wszystkim informacje o firmie, często umieszcza się je w zakładce „o nas”. Możemy tam opisać krótko historię firmy oraz ogólne kierunki działania. Ponadto, powinniśmy na stronie przedstawić naszą ofertę ze szczegółowymi informacjami. Wszystkie opisy – zarówno oferty, jak i samej firmy – powinny być oryginalne i profesjonalne. Dzięki zamieszczaniu wartościowych treści nasza strona może szybko zyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce. W zależności od biznesu, który prowadzimy, warto posiadać także zakładkę z blogiem. Zdecydowanie poprawia on reputację firmy i zbliża ją do odbiorców. Na blogu możemy opisywać nasze dokonania, kolejne projekty czy publikować poradniki. Nie możemy zapomnieć także o możliwości kontaktu odbiorcy z nami, dlatego warto dodać zakładkę kontakt. Możemy ją także połączyć z danymi firmy. Na stronie możemy także umieszczać inne kategorie, warto jednak pamiętać, aby wszystko było jasno przedstawione i logicznie rozmieszczone.

Profesjonalizm kluczem do sukcesu
Tworząc własną stronę internetową musimy pamiętać o jej jakości. Będzie ona wizytówką naszej firmy, dlatego musimy przygotować ją w każdym szczególe. Warto zwrócić uwagę na szatę graficzną oraz szczegółowe grafiki. Powinny być one dopasowane do tematyki naszej strony oraz odpowiednio dostosowane do spójności wizerunkowej marki. W tym punkcie musimy także wspomnieć o optymalizacji i pozycjonowaniu. Postawienie strony internetowej to jedno, ale jej rozpoznawalność i widoczność w sieci to całkiem inna sprawa. Już od początku musimy kierować się zasadami optymalizacji i pozycjonowania, dzięki którym nasza strona będzie bardziej przyjazna dla odbiorcy, a my będziemy widoczni w wynikach wyszukiwania. Strona internetowa bez pozycjonowania zniknie w gąszczu informacji w internecie, dlatego musimy zadbać o jej dobrą promocję. Warto wesprzeć się na tym etapie pomocą profesjonalistów, którzy dokonają audytu strony, optymalizacji i pozycjonowania na wysokim poziomie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz