strona mobilna

Strona mobilna to priorytet

Urządzenia mobilne takie, jak smartfony oraz tablety z roku na rok zyskują na popularności. Służą nam do zarządzania pocztą e-mail, przeglądania stron internetowych, portali społecznościowych czy korzystania z bankowości elektronicznej.

Strona mobilna to nic innego, jak specjalna wersja strony internetowej, która jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Nie różni się ona treścią od naszej strony, ale wszystkie informacje (treści, grafiki, formularze) na niej zawarte są zeskalowane, tak by poprawnie i szybko wyświetlały się właśnie na smartfonach czy tabletach.

Posiadanie strony mobilnej ma też duże znaczenie przy pozycjonowaniu. Wyszukiwarka Google rozpoznaje tego typu strony i może umieścić je wyżej w wynikach wyszukiwania. Google w tym przypadku „nagradza” odpowiednie przekierowania naszej witryny. Użytkownik korzystając z portalu społecznościowego po przejściu na naszą stronę widzi ją od razu w wersji mobilnej. Ten sam mechanizm działa po wpisaniu naszego linku w wyszukiwarkę podczas korzystania z urządzenia mobilnego.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz