Strona firmowa kiedyś i dziś

Strona firmowa to wizytówka każdego poważnego biznesu. Przemyślana i wykonana profesjonalnie często gwarantuje kolejne sukcesy. To dzięki niej wielu przypadkowych czytelników staje się Waszymi stałymi klientami.

Nie zawsze jednak tak było. Historia rozwoju firmowych stron internetowych jest niezwykle zawiła. Nie spełniała ona niegdyś tych samych funkcji, które pełni teraz. Jej zadanie było o wiele prostsze. Zapraszamy do lektury o kolejach firmowych stron internetowych.

Na samym początku niewiele osób było zainteresowanych stworzeniem własnej strony internetowej. Strony innych firm zachwycały, jednak mało kto decydował się na stworzenie własnej. A jeśli już to najczęściej zlecała to zewnętrznym firmom lub zaprzyjaźnionym informatykom, ponieważ nikt nie wierzył, że samemu także może się udać. Kiedy strona już zaistniała w Internecie firmy nie do końca wiedziały, co dalej. Nie aktualizowano wiadomości, a o tworzeniu przydatnych i ciekawych tekstów nie było mowy.

Pod względem technicznym strony były bardzo proste. Zwykle nie wymagały przewijania, a wszystkie informacje znajdowały się na górze strony. Nie zawsze wszystkie odsyłacze działały, co wiązało się z dużymi trudnościami w poruszaniu się po stronie.

Następny okres to czas górowania SEO. Pojawiały się wtedy pierwsze firmy oferujące pozycjonowanie, a miejsce w wyszukiwarce zaczęło mieć znaczenie. Optymalizacja firmowych stron weszła na wyższy poziom, a poruszanie się po niej stało się o wiele przyjemniejsze. Próbowano swoich sił także w kwestii treści. Niestety większość tekstów była generowana przez programy, które uzupełniały synonimami te same artykuły. Łatwo przewidzieć, że nie nadawały się one do czytania.

Obecnie firmy są coraz bardziej świadome siły własnych stron internetowych oraz ich możliwości. Co więcej, całkowitej zmianie uległy funkcje, które teraz pełni.

W dzisiejszych czasach firmowa strona internetowa jest naszą wizytówką. Często to właśnie ona decyduje, czy zyskamy nowego klienta, czy też nie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Strona musi wyglądać na profesjonalną, estetyczną i prostą w obsłudze. Zbyt długie poszukiwanie informacji nie jest wskazane. Powinniśmy wychodzić naprzeciw klientowi i sprawić, aby korzystanie ze strony było jak najprzyjemniejsze. Ponadto, po wyglądzie i funkcjonalności strony odbiorca ocenia samą firmę, co łączy się z jej dobrą reputacją. Stąd też kluczowa rola dopasowania strony do wersji mobilnej.

Nowoczesna strona internetowa to także kontakt z klientem. Umożliwia ona zapisanie się do newslettera oraz odwołania do firmowego portalu społecznościowego, gdzie przez wiadomość prywatną klient w szybki i łatwy sposób może skontaktować się z firmą. Relacja ta zawęża się, firma zdobywa zaufanie u szerszej grupy osób, a biznes się rozwija.

Celem każdej firmy jest skuteczna sprzedaż swoich produktów czy usług. Firmowa strona  internetowa to idealne miejsce na ich promowanie. Własny blog i poradniki nie tylko dostarczają klientom rzetelnych informacji, ale pomagają w sprzedaży.

Firmowa strona internetowa przeszła wiele transformacji i wciąż się rozwija. Kto wie, co czeka nas za kilka lat….

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz