Stare, a jednak nowe, czyli odświeżanie wpisów

Twoja strona to zbiór najważniejszych informacji w branży? A może jesteś praktykiem, który opisuje na stronie swoje doświadczenia? Nieważne w jakie treści obfituje Twoja strona. Ważne, żeby były one wartościowe. Co zrobić, kiedy pierwsza wena opada, a nowych propozycji tematów artykułów brak?

Dzisiaj dowiecie się jak wykorzystywać stare wpisy w generowaniu nowego ruchu na stronie. Brak weny to nie koniec świata. Na szczęście SEO potrafi radzić sobie w takich sytuacjach.

Stare treści możemy odnowić na stronie na dwa sposoby. Jeden z nich to proces opierający się na technice np. zmiana słów kluczowych czy linkowanie wewnętrzne. Drugi sposób opiera się całkowicie na słowie, czyli na takim przeformułowaniu starej treści, aby nabrała nowego wyrazu i była aktualna. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was 5 topowych sposobów na pracę z samym tekstem. Do dzieła!

  1. Dla osób prowadzących bardzo specjalistyczne strony idealnie sprawdzi się stworzenie kursu e-mailowego. Jest to możliwość do zebrania wszystkich swoich artykułów dotyczących danego zagadnienia w jedną całość. Dzięki temu nowi użytkownicy nie będą musieli szperać w archiwalnych postach, aby znaleźć interesujące ich treści, bo wszystko będzie w jednym miejscu! Jednocześnie stare posty będą generowały nowy ruch. Jest to także idealny sposób na powiększenie swojej bazy mailingowej lub do zapisu na newslettera. Dwie pieczenie na jednym ogniu!
  1. Sposobem na wykorzystanie starej treści w nowy sposób są infografiki. O ich wielkiej sile wspominaliśmy już kilkakrotnie. Jeśli na swojej stronie umieszczacie poradniki lub przedstawiacie dane statystyczne- ta technika jest stworzona właśnie dla Was! Wiele osób nie potrafi odnaleźć w ciągłym tekście ważnych dla siebie informacji. Przedstawienie ich w formie graficznej to nie tylko ciekawsza opcja, ale także łatwiejsze zapamiętywanie dla czytelnika. Dodatkowo, prawidłowa optymalizacja takiej grafiki wpłynie pozytywnie na pozycję w wyszukiwarce.
  1. Kolejnym sposobem odnawiania treści jest przeformułowanie ich na materiały do ściągnięcia. Rekordy popularności biją artykuły, dzięki którym możemy ściągnąć i wydrukować gotowy plan diety, plan dnia, check listy, poradniki i inspirujące grafiki. Wszystko to możecie stworzyć na podstawie wcześniej przygotowanych już artykułów. Metoda ta może wymagać większych nakładów czasowych, ale na pewno wzbogaci Waszą stronę. Nie zapomnijcie o stworzeniu podstrony: do pobrania. Dzięki temu rozbudujecie nie tylko Wasze artykuły, ale także samą stronę!
  1. Świetnym sposobem na wykorzystanie starej treści są artykuły ułożone w pewne cykle, a później ich podsumowania. Pamiętajcie, by każdy cykl, który prowadzicie miał ciekawą i chwytliwą nazwę. Twórzcie z nich regularne poradniki. Na koniec każdego cyklu koniecznie umieśćcie jego podsumowanie, dzięki któremu stara treść pojawi się na nowo. Dla ułatwienia, linkujcie w podsumowaniu kolejne części cyklu.
  1. Wykorzystujcie także każde wydarzenie okolicznościowe, dzięki któremu możecie wygenerować podsumowanie swoich artykułów. Najlepszym momentem jest nowy rok. Nie zapomnijcie także o świętach Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. W tych wydarzeniach tkwi nie tylko wielki potencjał marketingowy, ale także okazja do zaprezentowania starej treści w nowy sposób.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz