Pozycjonowanie- wiele technik, jeden cel!

Wiemy już, czym jest pozycjonowanie i dlaczego warto je wprowadzić w swoje firmowe menu. Cel jest jeden – jak najwyższa pozycja w wyszukiwarce, która przekłada się na wzrost liczby naszych Klientów.

Pozycjonowanie to proces, w którym możemy korzystać z różnych technik. Dzisiaj poszerzymy naszą wiedzę o wiele ciekawych sposobów pozycjonowania. Koniecznie wypróbujcie je w swoich działaniach!

Techniki pozycjonowania, które musisz znać!

Optymalizacja

Pierwsze co robimy z Twoją stroną internetową to jej optymalizacja. Bez niej ani rusz. Strona musi być perfekcyjnie przygotowana pod względem technicznym. Więcej przeczytacie tutaj: http://www.freshseo.pl/oferta/optymalizacja-stron/

Linkowanie

Jest to wciąż jedna z najważniejszych technik pozycjonowania. Dzięki niej czytelnikom będzie łatwiej poruszać się po Twojej stronie, a roboty Google będą miały ułatwioną indeksację. Zwróćcie uwagę na starsze artykuły i zadbajcie o to, aby je uaktualnić odsyłając do nowszych treści. Dobrze zaplanowane linkowanie sprawi, że spędzanie czasu na Twojej stronie będzie po prostu łatwe i przyjemne.

Social media

Kluczowe w obecnych czasach jest zaistnienie na różnych portalach społecznościowych. Niezliczone są plusy takiego pozycjonowania. Po pierwsze, mamy bliski kontakt z czytelnikami i możemy wchodzić z nimi w interakcje. Po drugie, generują się naturalne linki prowadzące do Twojej strony np. przez informacje o nowych artykułach na stronie. Ponadto, jeśli Twoje teksty będą naprawdę dobre możesz zyskać wielu nowych czytelników poprzez udostępnianie treści.

 Guest blogging

Inaczej wpisy gościnne. Technika ta polega na przygotowaniu merytorycznie dobrych tekstów, które opublikują inne serwisy. Portal umieszczający Twój artykuł odeśle czytelnika bezpośrednio na Twoją stronę. Dzięki temu więcej osób dowie się o jej istnieniu i będzie postrzegało Ciebie jako specjalistę w danej dziedzinie. Niewątpliwie zaczną oni śledzić Twoje poczynania, a pozycja Twojej strony wzrośnie.

Mobilność

O znaczeniu strony mobilnej wspominaliśmy nie raz. Każdy, kto prowadzi własną stronę powinien o tym pamiętać! Obecnie coraz więcej czasu spędzamy korzystając z urządzeń mobilnych, a nic tak nie irytuje człowieka, jak źle dostosowana treść do rodzaju urządzenia. Zapewnij swoim czytelnikom pełny komfort!

Treść

Wartościowe treści to podstawa. Dzięki nim czytelnicy zobaczą w Tobie prawdziwego specjalistę. Umieszczając treści pamiętaj o tym, aby były one lekkie dla czytelnika. Nie zapomnij o wydzielaniu akapitów, umieszczaj punkty, listy, a przede wszystkim grafiki. Szczególnie popularne infografiki mogą zdziałać cuda! Są one często udostępnianie i łatwiej zapamiętywane przez odbiorców.

Specjaliści

Postaraj się, aby na Twojej stronie pojawiały się teksty innych specjalistów z Twojej dziedziny. Dla czytelników staniesz się bardziej autentyczny, a znane nazwiska przyciągną na Twoją stronę więcej nowych czytelników.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz