Pozycjonowanie filmów na YouTube – o czym nie można zapomnieć?

YouTube to już druga najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Nic więc dziwnego, że youtuberzy coraz częściej muszą zwracać uwagę na optymalizację i pozycjonowanie wrzucanych filmów.

Wartościowe filmy

Kluczem do wysokiej pozycji jest, jak w przypadku stron internetowych, wartościowa treść. Jeśli film jest nudny – nikt nie ogląda go do końca. Jeśli nie wywołuje emocji – nikt go nie komentuje. A to pokazuje robotom wyszukiwarki, że treść nie jest warta wyróżnienia.

Funkcjonalny tytuł

Zastanówcie się na chwilę nad tym, jak Wy korzystacie z serwisu YouTube. Jakie słowa wpisujecie w miejscu wyszukiwania. Na pewno zdarza się Wam wpisać tytuł filmu z dopiskiem cały film, 2015, PL. Wpisanie samego tytułu filmu niewiele by nam pomogło. Chodzi więc przede wszystkim o optymalizację tytułów. Wejdźcie w rolę osoby poszukującej informacji o Waszej marce i stwórzcie bazę własnych słów kluczowych. Wyróżnienie się wśród innych marek na portalu może okazać się trudne bez pewnych charakterystycznych słów.

Liczba wyświetleń

Na co patrzymy kolejno po tytule? Zwykle jest to liczba wyświetleń. Im jest ich więcej, tym film ma wyższą pozycję w wyszukiwarce. Aby zagwarantować sobie wiele wyświetleń należy poświęcić czas na zdobycie subskrybentów, którzy będą tworzyć regularny ruch na stronie oraz na rozpowszechnienie materiału w dostępnych mediach społecznościowych. Warto więc zaistnieć także na innych portalach, aby nasze filmy były przez nas często udostępniane.

Pomocny opis

Zdecydowaliśmy, że chcemy obejrzeć wybrany film. Na co najpierw zwracamy uwagę? Przydatny może okazać się precyzyjny opis. Szczególnie wtedy, kiedy opisujemy pewne procedury, wyjaśniamy jak postępować w danej sytuacji/awarii czy np. podając przepis na różne dania. W opisie warto zamieszczać także odnośniki do naszych innych filmów, których tematyka jest zbliżona do omawianej w danym filmie. Pozwoli to widzowi zasięgnąć od Ciebie więcej informacji w temacie, a Tobie przyniesie wyższą pozycję w wyszukiwarce.

Angażujące komentarze

Wielu widzów podczas oglądania chciałoby poznać opinię innych o oglądanym filmie. Niezbędne jest tutaj umożliwienie komentowania. Ważne także, aby autor filmu udzielał się w dyskusji. Dzięki temu marka wydaje się bardziej przystępna i otwarta na ludzi. Widz czuje się zauważony i zaczyna darzyć firmę większym zaufaniem, a o to tu chodzi!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz