Na dobry początek- audyt SEO!
Poznaliście już czym jest optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych. Wiele przydatnych informacji możecie znaleźć w naszym archiwum bloga. Jednak wciąż zbyt mało uwagi poświęciliśmy temu, od czego wszystko się zaczyna. Tytuł już to zdradził… chodzi o audyt SEO.
Czym jest audyt?
Jest to dokładny raport przygotowany na podstawie analizy danej witryny internetowej. Często w skład takiego raportu wchodzi także analiza konkurencji.
Do czego służy?
Bardzo szczegółowy raport pozwala na wyłowienie podstawowych błędów na stronie. Osoba wykonująca audyt rozpoznaje te błędy i stara się udzielić wskazówek, jak je naprawić. Dzięki temu poznamy mocne i słabe strony naszej witryny.
Co nam daje?
Dzięki wyszczególnieniu błędów jesteśmy w stanie je szybko naprawić. Wiąże się to przede wszystkim z podniesieniem naszej pozycji w wyszukiwarce. Ponadto, strona będzie odwiedzana przez więcej osób, ponieważ jej optymalizacja stworzy przyjazną witrynę dla odbiorcy. Po naprawieniu błędów strona będzie też działała znacznie szybciej.
Co zawiera?
Raport po dokonaniu audytu powinien zawierać kilka obowiązkowych elementów.
- Spis treści – po to, by klient odnalazł się w natłoku informacji.
- Wstęp – objaśnienie podstawowych pojęć z zakresu optymalizacji.
- Dane techniczne – np. wiek witryny.
- Ogólny opis – dobre i złe strony.
- Wyszczególnienie błędów – jest to najważniejsza część raportu. Błędy na stronie powinny być dokładnie opisane, a zalecenia pozycjonera jasno sprecyzowane. Propozycje rozwiązań powinny odnosić się do poszczególnych błędów, a nie do całej strony.
- Podsumowanie – warto tutaj podkreślić mocne strony witryny i wskazać działania, które trzeba podjąć, aby pozbyć się złych stron. Powinno być to podsumowanie wszystkich poruszanych w raporcie tematów;
- Dane osoby wykonującej audyt – warto je pozostawić, aby w razie pytań klient bezpośrednio skontaktował się z tą osobą w celu omówienia strategii strony.
Dzięki audytowi SEO poznamy mocne i słabe strony witryny, co pomoże nam naprawić powstałe błędy. Dzięki temu strona nie tylko będzie bardziej przyjazna czytelnikowi, ale także będzie odwiedzana przez większą liczbę osób dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwarce.
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!