Link Bait

Zdobywanie linków postrzegane jest w SEO jako najważniejsze działanie pozycjonera. Linkowanie z roku na rok się zmienia. Prognozuje się, że nie będzie to tak istotne działanie w nadchodzącym 2016 roku. Z uwagi na to prześcigamy się w wyszukiwaniu najnowocześniejszych sposobów linkowania, aby jak najbardziej uskutecznić nasze działa pozycjonerskie.

Do takich właśnie metod linkowania należy Link Bait, czyli linkowa przynęta. Nie jest to działanie proste. Polega na tym, że czytelnicy linkują do treści umieszczonej na stronie lub blogu nie dlatego, że ich poprosiłeś lub mają z tego jakieś korzyści, ale dlatego, że jest to treść wartościowa. Właśnie na tym ma polegać linkowanie w 2016- linkowanie wartościowej treści.

Do treści najchętniej linkowanych należą wszelkiej maści poradniki, wskazówki, przydatne listy, to-do, must-have i inne. Świetnie sprawdzają się także ebooki. Ważne jest to, aby była to treść, której ludzie poszukują i można w niej znaleźć przydatne dla nich informacje.

WSKAZÓWKI

• Link Bait zacznij na kanałach społecznościowych. Nie są one tak ważne w kontekście SEO, ale udostępnianie w nich linków do firmowych artykułów zdecydowanie tak. Pamiętaj, aby Cię zauważono! Odpowiadaj na komentarze, komentuj treści na innych kanałach- pozwól, aby więcej osób zwróciło uwagę na to co piszesz. Dzięki temu wirusowo przejdą na Twój profil, a stamtąd już blisko do artykułu na stronie.

• Reaguj na to co dzieje się dookoła. Komentuj najnowsze informacje, korzystaj z ciekawych porównań i odniesień. Zaskocz czytelników swoimi refleksjami. Real Time Marketing z pewności pomoże dotrzeć do Twojej strony.

• Staraj się o wpisy gościnne. To stara metoda, ale współpraca zawsze wychodzi obu stronom na dobre. Stwórz naprawdę dobry artykuł, a nowe linki będą tylko formalnością.

• Jeśli masz smykałkę do grafiki lub zaprzyjaźnionego twórcę postaraj się o wyjątkowe grafiki. Dzięki nim liczba linków zdecydowanie się zwiększy, a dodatkowo dłuższy artykuł nabierze pewnej lekkości. Ważne informacje możesz zawrzeć także na infografice, która z pewnością urozmaici tekst.

• Ostatnim już świetnym pomysłem na Link Bait są wszelkiego rodzaju konkursy. Możesz prosić w nich o udostępnienie tagów lub linków. Zagwarantuj naprawdę ciekawe nagrody. Możesz także zamieszczać na stronie różne dodatki do pobrania. Następnie umieść link do nich na odpowiednim forum lub portalu, a zainteresowanie Twoją stroną na pewno wzrośnie!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz