Ładowanie strony – zrób to szybciej!

Czy byliście kiedyś w sytuacji, w której Wasza strona wyglądała świetnie, ale statystyki nie pokazywały żadnego sukcesu? Być może powodem tej sytuacji był właśnie czas! A w SEO wiemy, że czas to nie tylko pieniądz, ale także pozycja.

Czas ładowania strony to dzisiaj sprawa pierwszorzędna. Moglibyśmy wymieniać godzinami marki, które przez długi czas ładowania strony straciły naprawdę rzesze odwiedzających. Kategoria ta dotyczy najczęściej sklepów internetowych, które na swojej stronie muszą umieszczać znaczne ilości grafik. Ich ładowanie opóźnia stronę, a zniecierpliwiony klient szybko ją opuszcza.

Co możecie zrobić, żeby Wasza strona działała szybciej?

Aspekt techniczny

Bardzo korzystnie na skrócenie czasu ładowania strony wpłyną wszelkie zmiany techniczne, takie jak uproszczenie kodu źródłowego czy zmniejszenie HTML czy CSS. Takiego typu operacje często wymagają konsultacji z doświadczonym informatykiem. Niech Was to nie zniechęci, ponieważ efekt końcowy będzie naprawdę zadowalający.

Aspekt zewnętrzny

Znaczna większość z Was z pewnością korzysta z wielu wtyczek do swojej strony. My z wielką przyjemnością prezentujemy Wam coraz to nowe wtyczki np. WordPress, które świetnie wpływają na funkcjonowanie stron internetowych. Kluczowa jest tu jednak zasada: co za dużo, to nie zdrowo. Zostawcie tylko te wtyczki, które są niezbędne dla dobrego funkcjonowania strony. Jeśli sami nie potraficie zdecydować – skorzystajcie z wtyczki badającej wydajność innych wtyczek. Problem rozwiąże się sam.

Ważnym aspektem zewnętrznym jest także hosting. Wszyscy posiadacze sklepów internetowych powinni zwrócić na to szczególną uwagę. Dzielenie miejsca z innymi witrynami spowalnia działanie Waszego sklepu, a w przypadku promocji i licznych odwiedzin strona może ładować się tak długo, że Klient zrezygnuje z zakupów u Was.

Aspekt wewnętrzny

Na koniec pozostawiamy wszelkie kwestie związane z optymalizacją strony. Kluczowa w temacie czasu ładowania strony jest optymalizacja zdjęć, grafik, infografik i innych dodatkowych elementów. Każdemu zdarzyło się, że strona już dawno się wyświetliła, ale na zdjęcia czekaliśmy długie sekundy. Zadbajcie o to, aby każdy taki obiekt przed umieszczeniem na stronie był zoptymalizowany.

Jeśli nie jesteście przekonani, czy to akurat w tym tkwi problem, koniecznie skorzystajcie z pomocy narzędzi, które zbadają szybkość działania Waszej strony. Jeśli okaże się, że strona działa za wolno- skorzystajcie z naszych wskazówek.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz