Element podstawowy- Meta Opis

Zagłębiając się w tematykę pozycjonowania zachodzimy często bardzo głęboko. Próbujemy nowych rozwiązań, ale zwykle za bardzo kombinujemy. Czasami zdarza się, że zapominamy o absolutnych podstawach SEO, a to w nich tkwi prawdziwy potencjał stron internetowych.

Dzisiaj więc piszemy o Meta Opisie. Jedni wiedzą o nim całkiem sporo, a inni czują się zieloni w temacie. Uzupełnijmy podstawowe informacje!

CO?

Meta Opis to najprościej mówiąc krótki opis danej witryny internetowej.

GDZIE?

Meta Opis wyświetla się w wynikach wyszukiwania tuż pod adresem URL strony internetowej.

DLACZEGO?

Meta Opis pomaga użytkownikowi w podjęciu decyzji co do wejścia na daną stronę internetową. Ponadto, ułatwia wybranie najlepszego wyniku wyszukiwania dzięki uwydatnionym słowom kluczowym.

Kreatywny Meta Opis sprawia, że „klikalność” jest o wiele wyższa. Warto zauważyć, że pod kątem SEO w normalnym wyszukiwaniu Meta Opis nie jest kluczowym parametrem. Skutecznie jednak sprawdza się w przypadku wyszukiwania zaawansowanego. Jest on także wykorzystywany przez różne portale np. Facebook.

JAK?

Na sam koniec najważniejsze pytanie – jaki powinien być Meta Opis, aby był skuteczny? Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek. Wykorzystajcie je w swoich Meta Opisach!

  1. Meta Opis musi być krótki i konkretny – to tylko 155 znaków. Warto starannie dobierać słowa i wykorzystać całe dostępne miejsce.
  2. Pokaż swoje korzyści. Wskazanie plusów dla Klienta skutecznie zachęci go do odwiedzenia strony.
  3. Nie zapomnij o sile słów kluczowych, szczególnie, że w Meta Opisie są one dodatkowo wytłuszczone.
  4. Organizujesz promocje? Koniecznie powiadom o tym klientów w Meta Opisie!
  5. Unikaj znaków specjalnych, ponieważ Google i tak je omija.

Pamiętaj, że Meta Opis tworzysz dla Klienta, a nie robotów Google – opieraj się na emocjach!