Black Hat SEO – jak się go wystrzegać? cz.2

Black Hat Seo nie jest niczym dobrym. Wie to każdy, kto choćby odrobinę poznał świat pozycjonowania. Niestety bardzo często ofiarą takich działań padają firmy, które o pozycjonowaniu nie mają pojęcia, a zlecają je zewnętrznym firmom, które nie działają fair. Szybkie wyniki, wysokie pozycje… to obietnice, których w uczciwy sposób nie da się spełnić. Warto więc poznać dalsze działania w stylu black hat seo, aby wystrzegać się takiego błędu.

W ostatnim artykule opowiedzieliśmy o złych technikach pozycjonowania, które stosowane są podczas budowania strony, czyli od strony wewnętrznej. Dzisiaj przedstawimy złe techniki pozycjonowania, które związane są z zewnętrzną interakcją strony.

SWL
Pierwszym negatywnym działaniem są systemy wymiany linków. Pozwalają one zdobyć naprawdę dużo backlinków w niezwykle krótkim czasie. Korzysta z nich wiele dużych polskich oraz zagranicznych firm. Roboty Google szybko jednak namierzają strony korzystające z tych systemów, a nakładane kary są bardzo dotkliwe. Google jest coraz skuteczniejszy, a korzystanie z tak oczywistej metody black hat seo może być dla firmy niezwykle ryzykowne.

Kotwica
Niepożądanym działaniem jest także umieszczanie odnośników w słowach kluczowych artykułów. Tekst może być wysokiej jakości, oryginalny i unikatowy, jednak takie bezpośrednie odnośniki wpłyną na obniżenie pozycji lub karę. Bardzo często ta metoda stosowana jest w przypadku artykułów sponsorowanych.

Linki płatne
Linki można kupować na wiele różnych sposobów – można kupować same linki lub posty z linkami. Dodatkowo często wymienia się towary lub usługi właśnie za linki. Linki zwrotne często umieszczane są w treści reklam i spotów, co także naraża na nałożenie kary przez Google.

Automatyzacja
Coraz rzadziej stosowana, jednak są jeszcze firmy stosujące takie metody. Chodzi o systemy masowego pozyskiwania linków, umieszczanie linków w stopkach czy dodatkach, które są ścisłe lub ukryte. Są to bardzo oczywiste, negatywne działania, które roboty Google bardzo szybko wynajdują.

Na sam koniec warto ponownie wspomnieć o podstawowej lekturze dla początkujących, którą są Wskazówki dla Webmasterów. Warto rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem właśnie tam. Dzięki dobrej podstawie technicznej, metody black hat seo nie będą wam już potrzebne.

https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl#quality_guidelines

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz