5 zasad reklam AdWords

Reklama w marketingu internetowym znaczy wiele. Musi być nie tylko oryginalna, ale także pomysłowa i atrakcyjna. Konieczny jest element zaskoczenia, który przyciągnie rzesze zaintrygowanych odbiorców.
Jednak istnieje jeszcze druga strona medalu, czyli strona techniczna. Oznacza to, że aby reklama była skuteczna, musi być odpowiednio przygotowana pod względem merytorycznym. Reklamy AdWords są najskuteczniejsze w sieci, ale wymogi Google są niezwykle restrykcyjne.
Jeśli jesteście typem Zosi-Samosi i działania marketingowe prowadzicie na własną rękę, koniecznie musicie poznać techniczne aspekty przygotowywania reklamy AdWords. Warto przedstawić ją w formie listy i mieć zawsze przed oczami, przygotowując najlepsze reklamy w sieci.

1. Prostota
Reklamy powinny być proste, jasne i przejrzyste. Stawia się w dużej mierze na wysoką jakość treści i grafik oraz ich atrakcyjną formę. Reklama powinna być czytelna, aby odbiorca nie musiał się zastanawiać, o co w niej chodzi.

 
2. Identyfikacja
Ważne, aby dana reklama odnosiła się bezpośrednio do firmy. Należy pamiętać o umieszczaniu logo lub znaków firmowych, aby nikt nie miał wątpliwości co do twórcy reklamy. Najlepszą opcją jest wypracowanie własnego stylu artystycznego, w którym będą utrzymane wszystkie reklamy.

 
3. Pisownia
Nie bez znaczenia jest sposób zapisywania treści. Należy wystrzegać się błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych. Odrzucane są reklamy, w których pojawia się zbyt wiele spacji lub wykrzykników, które być może były zabiegiem artystycznym. Złe użycie wielkich liter będzie negatywnie wpływało na ocenę reklamy, szczególnie jeśli zapis składa się z wielkich i małych liter ułożonych naprzemiennie. Powtórzenia także stawiają reklamę w złym świetle. Warto zwrócić uwagę na domyślne wyłączenie dźwięku i obrazu video. Mimo że są one dozwolone, coraz częściej są ignorowane. Nie należy stosować również niezrozumiałych symboli.

 
4. Znak towarowy
Jednym z najczęstszych powodów odrzucenia reklamy przez Google jest bezprawne operowanie znakiem towarowym. Warto o tym pamiętać już na początku, aby kwestie prawne były jasne. W takiej sytuacji należy zwrócić się do danej marki o zgodę na wykorzystanie przez Google znaku towarowego w kampanii AdWords.

 
5. Delikatny temat
Wiele reklam często odrzucanych jest jakby nieświadomie. Warto wtedy sprawdzić, czy treść naszej reklamy nie mogła być skojarzona z ograniczonymi tematami. Dotyczy to tematyki dla dorosłych, hazardu, polityki, alkoholu czy praw autorskich.
Google umożliwia poprawienie odrzuconych reklam. Jeśli na naszym koncie widnieje komunikat dotyczący odrzucenia, należy sprawdzić jego przyczynę. Podążając za dostępnymi informacjami trzeba poprawić treść reklamy i ponownie wysłać do akceptacji.
Nie należy jednak przesadzać, ponieważ zbyt częste odrzucanie reklam może spowodować zawieszenie konta Google. Warto więc poświęcić kilka chwil by dopracować każdy szczegół.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz