5 kroków zwiększających ruch na stronie www

Generowanie ruchu w witrynie jest kluczowym zagadnieniem w zakresie pozycjonowania stron. Im większy ruch w witrynie, tym strona ma szanse zająć wyższą pozycję w Google, a też większa ilość odbiorców zobaczy naszą ofertę. Co zatem zrobić, by skierować użytkowników do naszej witryny?

  1. Audyt i optymalizacja strony

Pierwszy krok to wykonanie audytu naszej strony. W wyniku audytu otrzymamy wytyczne pod optymalizację serwisu, których wprowadzenie automatycznie przełoży się na zwiększenie widoczności strony w Google oraz wyższy poziom ruchu organicznego

  1. Komunikacja w mediach społecznościowych

Prowadzenie kont w mediach społecznościowych i publikacja treści odsyłających do www przekłada się na wzrost ruchu w witrynie. Kluczowe w prowadzeniu fanpage jest regularne tworzenie wartościowych treści, które będą zachęcały do poznania szczegółów po przejściu na stronę. Warto prowadzić konta w różnych serwisach społecznościowych:  Facebooku, Instagramie, Twiterze, LinkiedIn i dostosowywać treści do formatów najpopularniejszych w tych serwisach.

  1. Tworzenie i optymalizacja treści w serwisie

Starając się o zwiększenie ruchu w witrynie, pamiętajmy o tworzeniu wartościowych treści w ramach serwisu i ich optymalizacji. Szczególnie ważne jest tworzenie systematycznie treści o dużej wartości merytorycznej. Pamiętajcie, by zamieszczać w nich słowa kluczowe, zoptymalizować nagłówki, uzupełnić opisy podstron, dodawać ciekawe infografiki/zdjęcia nazwane we właściwy sposób.

  1. Publikacja treści na zewnętrznych stronach

Publikuj artykuły sponsorowane w serwisach branżowych, opatrzone linkiem do Twojej www. Udzielaj się na forach, blogach, w mediach społecznościowych. Włączaj się do dyskusji i polecaj swój produkt. Pamiętaj tylko o tym, by było to naturalne.

  1. Płatny ruch

Prócz bezpłatnych form budowania ruchu, warto zastanowić się nad płatnymi rozwiązaniami. W szczególności kampaniach Google AdWords, reklamie w mediach społecznościowych czy reklamie display. Zwiększy ona nie tylko ruch w witrynie, ale też pozwoli nam na dotarcie do nowych potencjalnych klientów z ofertą.