WordPress a SEO- poradnik dla początkujących

Internet jest jak worek bez dna. Codziennie trafiają do niego miliony nowych informacji i artykułów. Możemy także obserwować, że jak grzyby po deszczu pojawiają się w sieci nowe strony internetowe i blogi tematyczne. Podstawą dobrze funkcjonującej strony jest jej jakość.

Większość internautów na co dzień korzysta z WordPressa. To niewątpliwie jedno z prostszych i bardziej funkcjonalnych narzędzi każdego autora. Aby nasza treść była naprawdę dobra, a strona nie zgubiła się w gąszczu innych, potrzebne są dwa składniki. Pierwszym jest wartościowa treść, a drugim skuteczne SEO. Jak te dwa składniki połączyć? Najskuteczniejsza droga to skorzystanie z wtyczki Yoast SEO. Do dzieła!

TREŚĆ+SEO=SUKCES

  1. Przed rozpoczęciem pisania treści wyznacz sobie podstawowe słowa kluczowe. Dzięki nim nie będziesz odchodzić od tematu zbyt daleko. Skorzystaj z licznych wariantów jednej frazy i narzędzi do analizy słów kluczowych.
  1. Po zainstalowaniu wtyczki rozpocznij od frazy kluczowej. Powinna ona wystąpić w tekście tylko raz. Od razu przeprowadzana jest analiza treści, która pokazuje nam kolorowe kropki. Zielone oznaczają poprawność, a czerwone sugerują wprowadzenie pewnych zmian.
  1. Kolejnym etapem jest wpisanie meta opisu, tytułów oraz optymalizacja adresu URL. W przypadku opisu analizator treści wskaże nam, czy jest wystarczająco dobry za pomocą kolorowego paska. Tytuły najlepiej umieszczać pod tytułem wpisu kokpitu. Dzięki temu tytuł będzie widoczny w wyszukiwarce pod kątem SEO oraz jako tytuł artykułu. Na koniec pamiętaj o adresie URL, który powinien być czytelny i przystępny dla czytelnika. W każdym z tych elementów kluczowa jest liczba znaków, dlatego warto odpowiednio wcześniej przemyśleć różne opcje.
  1. Najważniejsza jest jednak sama treść. Pamiętaj, że mimo słów kluczowych, powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie. Warto wykorzystać swoje kreatywne pokłady myślenia tak, aby tekst był ciekawy i zaskakujący, ale także merytoryczny.

Bardzo dużą zaletą omawianej wtyczki jest fakt, że nawet początkujący będą potrafili z niej skorzystać! Dzięki kolorowym oznaczeniom oraz licznym wskazówkom użytkownik od razu wie, co w jego stronie i treści wymaga jeszcze poprawek.

Pamiętajcie jednak, że ślepe wykonywanie poleceń nie zawsze się sprawdza. Najważniejsze jest to, aby tekst był przydatny i przejrzysty dla czytelnika. Zawsze stawiajcie to sobie na pierwszym miejscu. Następnie w naturalny sposób starajcie się wprowadzić SEO w życie strony.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz